Zbigniew Hinc

Urodzony w Gdańsku w 1947r. Studia – Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Gdańsku – Dyplom 1973r. W latach 1974-1978 Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie. Od 1978 do 1993 prowadził własne Galerie Sztuki Współczesnej. Uprawia: Architekturę wnętrz, malarstwo, rzeźbę.

  • Wiek :76

Historia / Portfolio

W 1973 roku Ukończył studia na PWSSP w Gdańsku, wydział Architektury wnętrz. W 1973 roku zamieszkał w Olsztynie, gdzie w latach 1974-78 pracował jako dyrektor Biura Wystaw artystycznych .
W 1978 roku założył drugą w Polsce prywatną Galerię Sztuki Współczesnej „CHIMERA” .
W międzyczasie był organizatorem i komisarzem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów malarskich na Warmii i Mazurach oraz w Danii. Przez cały ten czas zajmował się malarstwem. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych środowiska olsztyńskiego , ogólnopolskich i zagranicznych, oraz kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, między innymi w Olsztynie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i innych miastach, a za granicą w Finlandii, Szwecji, Danii, Niemczech, Francji i Włoszech. W latach 1984- 90 bez przerwy wystawiał i uczestniczył w życiu  środowisk twórczych na Sycylii, gdzie zdobył wiele nagród i wyróżnień. Obecnie mieszka i pracuje w Gdańsku. Wystawia w kilku Galeriach na terenie całego kraju.