Michael Thomazo

Michaël Thomazo

Art'PAIRinternational

Malarz i rzeźbiarz. Studiował rysunek w szkole im. Beaux-Arts w Lorient i Rennes w Bretanii. Pracował jako projektant efektów specjalnych charakteryzacji do filmów w „Animatronic G” Od 15 lat zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i malarstwem w swojej pracowni w Bretanii, na skraju mitycznego lasu Brocéliande. Jego prace wystawiane są we Francji i za granicą. Obecnie pracuje nad monumentalnym projektem rzeźb na temat „Nowych Rycerzy Broceliande”.

  • Wiek :58

Historia / Portfolio

Twórczość Michaëla Thomazo przedstawiona jest jako pryzmat naładowany godzeniem przeciwieństw. Pomiędzy wczoraj a jutrem artysta proponuje swoją wizję świata, która z kolei jednocześnie niepokoi i przyciąga wzrok. Oko wkracza następnie w dziwny i uchroniczny wszechświat, w którym istnieje nieustanne przemieszczanie się tam i z powrotem pomiędzy tym, co figuratywne, a tym, co fantastyczne.

Stworzona w ten sposób atmosfera pozwala raczej sugerować, niż pokazywać lub opisywać. Dla Michaëla Thomazo sztuka to codzienność, co sugeruje, że artysta nie jest rzecznikiem żadnej muzy, ale ciekawym pracownikiem w służbie dziwności i paradoksu.

Chociaż jego obrazy i rzeźby noszą znamiona klasycznego wykształcenia, które zdobył w Beaux-Arts, jesteśmy zaproszeni do wyjścia poza pozory, ponieważ nigdy nie byliśmy tak daleko od świata, który, o dziwo, jest tak bliski naszemu.

Ostatnie wystawy:

Wystawa: Art en Capitale Grand Palais / Paryż / Francja.

Wystawa: Biennale de Saint Léonard de Noblat / Francja.

Wystawa stała: Muzeum Naïa / Rochefort en terre / Francja.

Wystawa : Niemcy / Polska z grupą Libellule „Renaissance contemporaine”.