Łukasz Prządka

Urodzony w 1979 roku. Pochodzi z Wielenia, aktualnie mieszka i tworzy we Wronkach.
 Obrazy tego artysty znajdują się między innymi w USA, Australii, Niemczech, Norwegii, Czechach oraz w wielu miastach Polski.

  • Wiek :44

Historia / Portfolio

Tworzy za pomocą pracochłonnej techniki laserunkowej polegającej na nakładaniu przezroczystej warstwy farby na obraz, dzięki czemu zastosowana barwa zmienia swoją tonację. Pełne głębi kompozycje artysty łączą w sobie elementy krajobrazu, postaci oraz symboliki.
Najlepiej czuje się w tematyce surrealistyczno-fantazyjnej. Prace jego to wyciągnięte niczym z książek fantasy obrazy z odległych światów, które mają na celu pobudzić w odbiorcy emocje.
Jego prace są pełne inspiracji, są pomysłowe, nowatorskie, a także dostarczają wiele wrażeń oglądającym. Na pewno nie można przejść obok nich obojętnie i zatrzymują uwagę widza skłaniając go do wniknięcia w świat własnych schematów myślowych za pomocą obrazu. Obrazy artysty posiadają element realizmu, który w połączeniu z pięknymi wizjami pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wychodzenia poza swoje ograniczenia i indywidualne wyobrażenia na temat rzeczywistości i świata. Sprawiają wrażenie bycia na pograniczu jawy i snów. Łączą w sobie elementy krajobrazu, postaci, symboliki.