Łukasz Jaruga

Łukasz Jaruga, ur. 16 marca 1984 roku w Tczewie, aktualnie mieszka i tworzy w Pruszczu Gdańskim. ukończył Liceum Renowacji Zabytków w Gdańsku i zdobył dyplom Specjalisty d.s. Architektury Wnętrz. Następnie studiował na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. 
Doświadczenie artystyczne zdobywał m.in. w pracowniach malarstwa prof. Teresy Miszkin, prof. Andrzeja Dyakowskiego, grafiki warsztatowej prof. Zbigniewa Gorlaka, grafiki projektowej st. wykł. Władysława Piórko oraz projektowania plastycznego prof. Adama Harasa.

  • Wiek :39

Historia / Portfolio

Pasjonat pracy twórczej. Prowadzi prywatne zajęcia z dziedziny rysunku i malarstwa.
Zajmuje się przede wszystkim malarstwem olejnym, jednak dzięki przestudiowaniu różnych technik jego obrazy są bardzo zaawansowane pod względem warsztatowym. Maluje głównie portrety i akty, oraz udziwnione plastycznie formy.
Wyznacznikami, jakimi się kieruje, są jego wewnętrzne przeżycia i twory wyobraźni. Malarstwo jest medium łączącym je ze Światem realnym. Interpretacja jego obrazów ma być kolorową zagadką i odprężającym przystankiem w szarej codzienności życia. Jego obrazy cieszą się dużym powodzeniem i znajdują się w wielu prywatnych zbiorach, w kraju i za granicą.