Dan Jacobson

Dan Jacobson

Art'PAIRinternational, Maison des Artistes Paris

Dań Jacobson ukończył Ecole Supérieure d'Arts Graphiques Estienne w Paryżu, jego nauczycielami byli Albert Flocon i Jean Cluseau Lanauve. Wtedy postanowił poświęcić się tworzeniu obrazów. Oprócz malarstwa pracował jako dyrektor artystyczny w największych paryskich agencjach reklamowych. Świat komunikacji pozwolił mu iść coraz dalej w kreatywności, jednocześnie cały czas pracował nad ewolucją swojego malarstwa. Zarejestrowany w Maison des Artistes w Paryżu od 1976 roku.

  • Wiek :81

Historia / Portfolio

DAN JACOBSON I MAXIREALIZM – Kiedy możliwe staje się rzeczywistością.

Jest to wyimaginowany ruch realistyczny, zmiana w stosunku do teraźniejszości, przeszłości lub przyszłości między dwoma światami, które łączą się, tworząc wiarygodną wirtualność. Fizycznie wszystko jest możliwe, konkretne marzenie góruje nad rzeczywistością. Maxirealizm odchodzi od realizmu fotograficznego, nie jest statyczny, ale sceniczny, intymny lub humorystyczny.

Dan Jacobson stworzył ten ruch w Salon Comparaisons (Grand Palais w Paryżu) w 1995 roku.

Fragment z „Arts Actualités Magazine” autorstwa Harry’ego Kampianne:

„Jego obrazy wyrażają możliwość spotkania dwóch zupełnie przeciwstawnych światów, które można zjednoczyć jedynie siłą marzeń i percepcji. Prawo do marzeń staje się rzeczywistością. Standardy rozsądnego są modyfikowane na rzecz tego, co nie do pomyślenia. Poprzez swoje malarstwo i akwarele, Dan Jacobson prowadzi nas do innych wymiarów równoległych do naszej teraźniejszości. Czasami sprowadzają się one do teleportacji żywiołu. Ale mogą też przerodzić się w konfrontację dwóch epok. Oczywiście niemożliwe staje się możliwe tylko wtedy, gdy nie ma już żadnych barier. A tą przeszkodą jest czas. Artysta daje nam klucz poprzez wyobraźnię, która jest czymś więcej niż rzeczywistością. I to jest „Paryż” Dana Jacobsona.”

Ostatnie wystawy:

2024 (planowana) – Wystawa „Twoje Wyobrażenie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu” – Galeria d’Arts du Vexin w Vigny (Val d’Oise)

2023 – Lider MAXIREALISTÓW – Wystawa GRAND PALAIS EPHEMERE PARIS

2022 – Gość honorowy „Miasta Sztuki Senlis” – Ewolucja 60 lat malarstwa – w swojej wiosce MONTSOULT (Val d’Oise)

2019/2020 – Muzeum Louisa Senlecqa – L’Isle Adam „IMAGINE LE VAL D’OISE” – 4000 zwiedzających – 40 oficjalnych zamówień z różnych miast.

2019 – wystawa „Imagine the Sea and the Mountain” (publikacja jego 4. książki) – Galeria Sztuki Vexin w Vigny (Val d’Oise)