Jaśnikowski, Siudmak, Novak-Zempliński i inni na Jubileuszu 40-Lecia NOWEJ FANTASTYKI #2

Jaśnikowski, Siudmak, Novak-Zempliński i inni na Jubileuszu 40-Lecia NOWEJ FANTASTYKI #2

Jaśnikowski, Siudmak, Novak-Zempliński i inni na Jubileuszu 40-Lecia NOWEJ FANTASTYKI

8 Października 2022 r. czasopismo NOWA FANTASTYKA uroczystą imprezą będzie świętować 40-lecie swojego istnienia. Event odbędzie się w Kulturotece w Falenicy, przy ul. Walcowniczej 2.

Wsród zaproszony gości pojawią się znani artyści nurtu Magicznego Realizmu – Jarosław Jaśnikowski, Maksymilian Novak-Zempliński i Wojtek Siudmak. Dwaj pierwsi wystąpią w panelu dyskusyjnym partnera jubileuszu, jakim jest DESA. Tytuł panelu to „Siła wyobraźni czy oniryczny eskapizm? Jakie alternatywne światy buduje artysta?”. Początek o 15:00. Po nich, o 16:00, wystąpi Wojtek Siudmak, który wraz z Vivi Ekhart i Nikodemem Cabałą będą bohaterami panelu pt. „Okiem fantasty”, prowadzonego przez Kamila Śmiałkowskiego.

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów i Artystów! A NOWEJ FANTASTYCE życzymy kolejnych 40-stu, a nawet i 240 lat znaczącego udziału w rynku wydawniczym, zarażając zamiłowaniem do fantastyki kolejne pokolenia.

Oddajmy jeszcze głos Jarosławowi Jaśnikowskiemu, który tak opisuje te wydarzenie i swój udział w nim:

„NOWA FANTASTYKA obchodzi swój 40 jubileusz!!! Wszyscy wiemy jak ważnym tytułem jest dla wielu Polaków ten miesięcznik. Również dla mnie, a szczególnie w latach 90tych, kiedy kształtował się mój gust artystyczny, 'Nowa Fantastyka’ była dla mnie bardzo istotną pozycją w odkrywaniu przebogatego świata literatury i sztuki wizualnej. Tym bardziej jest mi niezmiernie miło, że zostałem zaproszony do wzięcia udziału w wydarzeniu uświetniającym 40-lecie istnienia tego czasopisma. Będę miał zaszczyt wystąpić w panelu dyskusyjnym, a moim współrozmówcą będzie Maxymilian Novak Zempliński, a porozmawiamy oczywiście o „Światach alternatywnych”.

  • Możliwość komentowania Jaśnikowski, Siudmak, Novak-Zempliński i inni na Jubileuszu 40-Lecia NOWEJ FANTASTYKI #2 została wyłączona